Turcja, przewodnik po Turcji, pogoda w turcji

Drukuj

Hostel Poznań

. Kategoria Polecamy

Pogoda płata figle i wiemy to nie od dziś. Nie mogliśmy się doczekać białej zimy na Święta i Sylwestra, tymczasem w grudniu mieliśmy wiosenną pogodę. Sporo osób straciło już nadzieję, że rychło spadnie śnieg i będzie mróz. Zima jak to zima, przyszła ze zdwojoną siłą i jak co roku zaskoczyła wszystkich, w tym również drogowców.

Skutkiem tak nagłego nadejścia zimy był całkowity paraliż komunikacyjny w Poznaniu. Pociągi były opóźnione kilka godzin, a nawet odwołane całkowicie, samochody i autobusy stały w kilometrowych korkach, których pokonanie zajmowało kilka godzin! Krzyżówki i ronda w miastach były nieprzejezdne, a stan dróg pozwalał jedynie na powolną jazdę da celu. To wszystko za sprawą marznącego deszczu wymieszanego z drobnym śniegiem. Opad ten natychmiastowo zamarzał na chodnikach i drogach tworząc przeszkodę nie do pokonania. Całe miasto stało się jednym wielkim lodowiskiem, na którym lepiej byłoby się nie pojawiać. Niestety obowiązki dnia codziennego sprawiły, że sporo osób musiało stawić czoła niecodziennym warunkom atmosferycznym i wyjść z domu. Niektórzy zdecydowali się na wynajęcie noclegu, aby nie ryzykować powrotu do domu po ciężkim dniu pracy. Tanie noclegi Poznań jest w stanie zapewnić każdemu chętnemu. Czasem lepiej odżałować parę groszy i bezpiecznie spędzić czas niż na siłę starać się dotrzeć do celu. Tym bardziej ż nie jeden hostel w Poznaniu zapewnia bardzo dobre warunki pobytu w bardzo dobrej cenie. Jeśli jednak komuś zależy na jeszcze lepszych warunkach znajdzie również apartamenty w Poznaniu.

Po kilku godzinach sytuacja zdaje się być opanowana. Drogowcy porządnie wzięli się za swoją pracę i ro0bili co mogli, żeby poprawić bezpieczeństwo i umożliwić codzienne funkcjonowanie zarówno mieszkańców jak i osób przyjezdnych. Drogi są bardziej przejezdne i każdy pogodzony z nową sytuacją atmosferyczną dostosowuje swoje plany i obowiązki do stanu obecnego. Nadal jednak czekamy na prawdziwą, piękna i białą zimę – by móc zrobić kulig i ulepić bałwana. Namiastka tej pory roku w postaci mrozu i lodu nie zadowala nas absolutnie wcale. Za to piękne śnieżne widoki są w stanie zrekompensować trud zmagania się z korkami ulicznymi i innymi przypadłościami wynikającymi z zimowej pory roku. Zarówno dzieciom na ferie oraz nam samym życzymy białego puchu za oknem choć na kilka dni – zima musi być zimą, nawet jeśli niektóry jej nie lubią. Póki co, nasze drewniane stoły zapełniają się planszami do gry w scrabble, kartami, przekąskami i nogami wyciągniętymi przy seansach filmowych - bo coś w końcu trzeba robić, kiedy ta zima jest tak uparta.

Drukuj

Skąd bierze się popularność wycieczek do Turcji?

. Kategoria Polecamy

Turcja jest jednym z liderów wśród państw europejskich (europejsko-azjatyckich), jeśli chodzi o ilość sprzedawanych wycieczek. Co sprawia, że wycieczki do Turcji są tak popularne? Przede wszystkim ceny oraz warunki wypoczynku.

Ceny wycieczek do Turcji są bardzo atrakcyjne w porównaniu z krajami leżącymi w zachodniej części naszego kontynentu, takimi jak Hiszpania czy Portugalia. Z drugiej strony są one bardzo podobne do tych w Grecji, i to właśnie Grecja razem z Turcją jest liderem europejskiej turystyki. Oferty spędzenia urlopu w Turcji są bardzo dobrą alternatywą dla osób, które są już znudzone tanimi krajami afrykańskimi, jak np. Egipt.

Informacje dla turysty
Kurorty turystyczne w Turcji oferują przede wszystkim bardzo dobrą pogodą, tutaj przez ponad 300 dni w roku świeci słońce, a sezon trwa już od marca-kwietnia i kończy się pod koniec września. Jeśli do tego dodamy przepiękne, w większości piaszczyste plaże, ze słynną Plażą Kleopatry na czele, to nie ma się co dziwić, że kraj ten jest tak popularny.

Analizując wycieczki sprzedawane przez biura podróży, można wyróżnić kilka najpopularniejszych kurortów wypoczynkowych, są to m.in. Alanya, Antalya, Belek, Marmaris, Bodrum czy Oludeniz. Jednak to tylko niektóre miejsca oferujące atrakcyjne warunki wypoczynku.

Jeszcze innym argumentem jest bogata historia oraz liczne zabytki. Wiele miejsc możemy zwiedzić kupując atrakcyjne wycieczki fakultatywne.

A gdzie na urlop?
Jedną z najbardziej popularnych miejscowości, może nie wypoczynkowych, ale wartych odwiedzenia jest Stambuł (Istambuł) - jeśli chcesz bliżej poznać to piękne miasto, to kliknij tu. Jednak przyjrzyjmy się najpopularniejszym miejscowościom wypoczynkowym w Turcji.

Marmaris to turecka miejscowość wypoczynkowa oraz miasto portowe położone na południowym zachodzie kraju, u wybrzeża Morza Egejskiego. Marmaris jeszcze 30 lat temu było nikomu nieznanym cichym tureckim miastem, jednak dość szybko zostało zauważone zarówno przez turystów oraz biura podróży, które w swojej ofercie posiadają wiele wycieczek do Marmaris.

Najczęściej spotykanymi tutaj turystami są obywatele Wielkiej Brytanii oraz Rosji, których przyciągają nie tyle piękne piaszczyste plaże ciągnące się na prawie całej długości zatoki, ale centrum miasta, a dokładniej ulica przy której zlokalizowana jest ogromna ilość pubów i barów oraz dyskotek.

Najpopularniejszym zabytkiem jest tutaj zamek pochodzący z 1044 roku p.n.e., który obecnie służy jako muzeum. Nie lada atrakcją są także piękny port oraz marina, mogąca pomieścić kilkaset jachtów - jest to jedna z największych przystani w Turcji.

Wycieczka do Marmamis i spędzanie tutaj wakacji to dobry pomysł dla osób, które planują zwiedzić słynne wapienne tarasy w Pamukkale, które jest oddalone o około 100 kilometrów. Najlepiej w tym celu zdecydować się na kupno wycieczki fakultatywnej.

Bodrum leży w południowo - zachodniej Turcji, nad Morzem Egejskim. Miasto urzeka swoim niepowtarzalnym urokiem oraz klimatem, co potwierdza akt, iż bardzo dużo znanych osób, które odwiedziły Bodrum, zdecydowało się albo zamieszkać tu na stałe, albo też kupić tutaj swoje letniskowe rezydencje.

Wycieczka do Bodrum to możliwość połączenia wypoczynku na piaszczystej plaży wraz ze zwiedzaniem miejscowych i okolicznych zabytków. Osoby młodsze z pewnością ucieszą dyskoteki i kluby w których można bawić się całymi nocami.

Zabytki i zwiedzanie - w pobliżu Bordum atrakcją turystyczną są ruiny starożytnej kolonii greckiej - Halikarnas. W samym mieście warto odwiedzić port pełen żaglówek oraz pięknych jachtów, pomnik Kemala Ataturka, miejską plażę Halk czy zamek św. Piotra z muzeum Archeologii Podwodnej.

Alanya jest miastem leżącym na południowym wybrzeżu Turcji, na Riwierze Tureckiej. Miejscowość znana jest przede wszystkim z jednej z najładniejszych plaż - Plaży Kleopatry. Kurort oferuje wiele atrakcji zarówno dla osób młodych, którzy w czasie wakacji szukają rozrywek w klubach i dyskotekach oraz tych, którzy preferują spokojny wypoczynek czy zwiedzanie.

Jednym z najbardziej znanych zabytków jest mająca 33 metry Czerwona Wieża górująca nad miastem, której pierwotnym przeznaczeniem była ochrona portu w Alanyi przed piratami.

Alanya to jednak wiele więcej zabytków, takich jak Alanya Kalesi - seldżucka twierdza pochodząca z XIII wieku oraz zbudowane w III wielu doki. Wszystkie ciekawe miejsca, które warto zwiedzić opisywane są w przewodnikach po Turcji czy Alanyi.

Dla bardziej ciekawych, lokalne biura podróży przygotowały wiele atrakcyjnych wycieczek fakultatywnych, pozwalających bliżej poznać ten interesujący kraj.

 • Yaniklar

  Yaniklar Village jest atrakcyjnym kompleksem wypoczynkowym, umiejscowionym na południu Turcji tuż przy wybrzeżu. Yaniklar wybudowane jest w dość bliskim sąsiedztwie innych bardzo popularnych miejscowości wypoczynkowych, Fethiye oraz Oludenis. Odległość między tymi miejscowościami a Yaniklar nie przekraczają 10 kilometrów. Yaniklar jest najbardziej znany z powodu swoich malowniczych,…
  4588075983_3f5b8b3b53_b

  Side

  Side to miasto, którego historia zaczęła się w czasach starożytnych, kiedy to w VII wieku p.n.e. greccy koloniści dotarli nad brzeg morza i założyli osadę. Nazwę Side nadali miejscowości nie Grecy, ale Anatolijczycy, w których języku „side” oznacza „granat”. Już wtedy Side miało silną pozycję – było sporym miastem portowym, w którym kwitł handel, organizowano targi niewolników i do…
 • Prawo jazdy

  Prawo jazdy wystawione w Polsce jest uznawane na terenie Turcji. Poruszając się po Turcji samochodem trzeba bardzo uważać na drogach, bez względu na to, czy jeździmy po mieście czy po terenie niezabudowanym, ponieważ w Turcji do przepisów drogowych podchodzi się dość swobodnie. W Turcji należy też zachować ostrożność na górskich drogach, których jest na terenie tego kraju całkiem sporo.… Czytaj więcej..

  Przepisy celne

  Jeśli suma pieniędzy, jaką wwozimy do Turcji nie przekracza wartości 5 tysięcy dolarów amerykańskich, nie musimy tego zgłaszać służbom celnym. Jeśli jednak dysponujemy większą gotówką, powinniśmy to zadeklarować przy wjeździe. Na granicy tureckiej obowiązuje także rejestracja niektórych urządzeń elektronicznych albo pojazdów mechanicznych – odpowiedni wpis pojawia się wtedy w… Czytaj więcej..

Pogoda Ankara

KWEATHER_

°C

Ankara

KWEATHER_
wilgotność: %
wiatr: Nw 0

Yaniklar

Yaniklar Village jest atrakcyjnym kompleksem wypoczynkowym, umiejscowionym na południu Turcji tuż przy wybrzeżu. Yaniklar wybudowane jest w dość bliskim sąsiedztwie innych bardzo popularnych miejscowości wypoczynkowych, Fethiye oraz Oludenis. Odległość między…
4588075983_3f5b8b3b53_b

Side

Side to miasto, którego historia zaczęła się w czasach starożytnych, kiedy to w VII wieku…
161309002_94bbff9cb9_z

Oludeniz

Oludeniz to jedna z najsłynniejszych tureckich plaż. Zlokalizowana jest w odległości 11…
Marmaris

Marmaris

Południowy zachód Turcji jest znany z malowniczego i różnorodnego krajobrazu. W pobliżu…

Szukasz wakacji marzeń, sprawdź gdzie warto pojechać, zo warto zobaczyć.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii, w celach reklamowych i statystycznych. Pliki cookies są zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej o naszej polityce plików cookies. Zamknij

 NHL Jerseys China